دپارتمان تخصصی تعمیر و ریکاوری هارد انیستیتو انفورماتیک پارسه پیشرو در زمینه ریکاوری هارد٬ تعمیرات و جراحی انواع هارد دیسک


×

( مشکلات رایج در خرابی هارد ( به همراه جواب

چرا هارد خراب میشود؟ جواب
آنچه براساس دانش و تجربه متخصصین ریکاوری و تعمیرات هارد انفورماتیک پارسه به عنوان رایج ترین و کلی ترین دلایل خرابی هارد، که کاربر را مجبور به ریکاوری دیتا (بازیابی اطلاعات) و یا تعمیر هارد مینماید عبارتند از:

وجود گرد و غبار در داخل هارد
روشن و خاموش کردن مکرر رایانه
عدم کارکرد صحیح فن و بالا رفتن دمای هارد
بدسکتور شدن هارد شامل بدسکتوری فیزیکی و لاجیکی که معمولا با تعمیر هارد مشکل برطرف میشود.
وجود مشکلاتی که هارد در هنگام ساخت به آنها دچار شده است.
قطعی و نوسانات برق که ممکن است منجر به سوختن برد هارد شود، که با تعمیر برد سوخته هارد مشکل برطرف میشود.
گرمای بیش از حد سیستم به علت بالا رفتن دما در اثر درست کار نکردن فن و یا عدم امکان عبور هوا صدمات فیزیکی که معمولا در اثر وارد شدن ضربه یا تکان های شدید به هارد روشن، ایجاد میگردند.
ایجاد مشکل Head crashیا برخورد هد هارد به صفحه Platter که هم به هد و هم به Platter آسیب وارد میکند.
نامرتب بودن چیدمان فایل ها روی هارد که این امر منجر می شود تا هارد بیشتر کار کند و بدیهی است که این امر به خراب شدن هارد در دراز مدت منتهی می شود.
با تعمیر هارد و یا بازیابی اطلاعات هارد در اولین فرصت، مشکلات هارد خود را برطرف نمایید و از اطلاعات خود محافظت کنید.
چرا برد هارد میسوزد؟ جواب
طبق دانش و تجربه تیم متخصص تعمیرات و ریکاوری هارد انفورماتیک پارسه، از علل رایج سوختن برد هارد که منجر به تعمیر و ریکاوری هارد میشود، میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

نوسانات ولتاژ برق
اتصال اشتباه کابل برق هارد
گاهی اوقات این عوامل باعث سوختن هد هارد نیز میشود
از اینرو برای جلوگیری از نیاز هارد شما به جراحی و یا ریکاوری دیتا، جلوگیری از موارد فوق الذکر پیشنهاد می گردد.
چرا هارد صدای نامتعارف ایجاد میکند؟ جواب
متخصصین باتجربه بخش تعمیرات و بازیابی اطلاعات پارسه دلایل متداول مشکل ایجاد صدای ناهنجار هارددیسک ها را موارد زیر میدانند:

نوسانات برق
بدسکتوری های فیزیکی که گاهأ با تعمیر هارد این مشکل برطرف میشود اما در صورت تعمیر نیز خیلی هارد قابل اعتمادی برای شما نمیباشد.
پایان یافتن عمر مفید هارد
صدمات فیزیکی و یا ضربه خوردن هارد
چرا هارد هنگ میکند؟ جواب
از نتایج بدست آمده طبق استعلام صورت گرفته از اساتید مجرب دپارتمان تعمیرات و ریکاوری هارد پارسه پیرامون مشکل هنگ کردن هارد، میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

در اکثر مواقع در اثر ایجاد هرگونه مشکلات سخت افزاری مثل ضربه خوردن و بدسکتوری و یا نرم افزاری مثل ویروسی شدن، در هارد این مشکل به وجود میاید رفع این مشکل با جراحی هارد امکان پذیر است .
معمولا هارد های اکسترنال خراب، به محض اتصال به سیستم و هارد های اینترنال خراب، در حین کار با سیستم دچار هنگی و کندی میشوند؛ بخش تعمیرات هارد پارسه به شما توصیه مینماید که برای رهایی از مشکل هنگی سیستم هرچه سریعتر هارد اکسترنال و یا اینترنال خود را به مراکز تعمیرات هارد منتقل کرده و هارد تعمیر شده و سالم خود را تحویل بگیرید و از مشکل هنگی سیستم رهایی یابید.
طبق تجربه متخصصین مجرب تعمیرات هارد پارسه، این مشکل بیشتر برای هارد های اکسترنال WD رخ میدهد.
چرا هارد کند کار میکند؟ جواب
طبق دانش و تجربه تیم متخصص تعمیرات و بازیابی اطلاعات هارد انفورماتیک پارسه، از علل رایج کند کار کردن هارد میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

بدسکتوری هارد که با تعمیر هارد مشکل برطرف میشود.
ویروسی شدن هارد، با تعمیرات نرم افزاری هارد مشکل کندی هارد از بین میرود.
مشکلات نرم افزاری
خرابی ماژول های فریم ور ، با تعمیر هارد و از تعمیر خرابی ماژول مشکل کندی هارد از بین میرود.
خرابی های فیزیکی مانند ضربه خوردن، که منجر به تعمیر هارد میگردد.
چرا هارد و فلش ویروسی میشود؟ جواب
براساس تجربه، یکی از رایجترین علل ویروسی شدن هارد و یا فلش مموری که در صورت ایجاد، نیازمند تعمیرات نرم افزاری هارد و یا فلش است، را میتوان عدم وجود یک آنتی ویروس مطمئن روی سیستم ، پایین بودن دیوار آتش Fire Wall سیستم ، باز کردن فایل های مشکوک، اتصال دستگاه های ویروسی به سیستم و یا اتصال فلش و یا هارد به سیستم آلوده میباشد.

پس از مشاهده این اتفاق هارد و یا فلش خود را به هیچ سیستم دیگری متصل نکنید و به یک شرکت تعمیر سخت افزاری و نرم افزاری هارد و فلش مراجعه کرده، و اطلاعات خود را کامل تحویل بگیرید.
چرا فلش مموری میسوزد؟ جواب
متخصصین باتجربه دپارتمان تعمیر هارد پارسه دلایل متداول سوختن فلش مموری را موارد زیر میدانند: اتصال فلش مموری به پورت USB جلو کیس زیرا ممکن است کسی که PC را اسمبل کرده است، اتصالات این پورت ها را بر اساس دفترچه مادربورد انجام نداده باشد.

اتصال فلش مموری به پورت USB جلو کیس زیرا ممکن است کسی که PC را اسمبل کرده است، اتصالات این پورت ها را بر اساس دفترچه مادربورد انجام نداده باشد.
جدا کردن ناگهانی فلش بدون Eject کردن از قسمت Safely Remove
در اغلب موارد تعمیر فلش ممکن است؛ پس بهتر است پس از اینکه متوجه سوختن فلش خود شدید ، سریعا به نمایندگی های تعمیرات هارد و فلش مراجعه کرده و با ریکاوری دیتای فلش، تمام اطلاعات خود را بازیابی نمایید و در صورت امکان تعمیر فلش خود، را نیز انجام دهید.
چرا هارد بدسکتور میشود؟ جواب
یکی از دلایل اصلی مراجعه افراد به مراکز تعمیرات هارد، تعمیر بدسکتوری هارد میباشد. متخصصین فنی دپارتمان تعمیر و بازیابی اطلاعات پارسه دلایل بدسکتوری های فیزیکی -خراب شدن فیزیکی ناحیه ای کوچک یا کلاستری از هارد- را برخورد هد با صفحه Platter ، خرابی فریم ور هارد دیسک و یا حتی گرد و خاک بیان نمودند، گاهی نیز هارد درایوها ممکن است در همان ابتدا با بدسکتور از کارخانه خارج شوند اما دلیل اصلی آن را میتوان تعداد دفعات بالای خواندن و نوشتن سکتورها دانست که در نهایت سکتورها معیوب میشوند؛ که در این موارد نیاز به تعمیر هارد و یا بازیابی دیتای از دست رفته آن شدیدأ احساس میشود.

در مواردی دیگر ممکن است مشکل بدسکتوری هارد با پایان یافتن عمر مفید هارد رخ دهد، که اطلاعات آن قابل بازیابی است ولی برای اطمینان بیشتر بهتر است از فایل های مهم خود چند کپی در سیستم داشته باشید، اما در هر صورت با مراجعه به یک متخصص تعمیرات هارد از پایان یافتن عمر هارد خود مطمئن شوید.
از دلایل اصلی لاجیکال بدسکتور، مشکلات نرم افزاری میباشد و گاهی بدافزارها و ویروس ها نیز باعث این امر میشوند که معمولا با تعمیرات نرم افراری هارد این مشکل برطرف میگردد؛ در این حالت کلاستر یا ناحیه ای از هارد دیسک ، کارکرد مناسبی ندارد و زمانی که سیستم عامل سعی در خواندن سکتور ها می کند متوجه ایرادی می شود این ایراد ناشی از منطبق نبودن ECC
(Error correction code) است، به این معنا که محتویات سکتور با قالب ECC مطابقت ندارد در این حالت هارد دیسک این سکتور را به عنوان بدسکتور علامت گذاری می کند. این سکتور با Overwriting هارد با ۰ یا low level format قابل تعمیر است.
البته Windows disk check tool هم می تواند تعمیرهارد با بدسکتور لاجیکالی را انجام دهد.
چرا فلش توسط رایانه دیتکت نمیشود؟ جواب
متخصصین باتجربه دپارتمان ریکاوری هارد انفورماتیک پارسه دلایل متداول مشکل عدم شناسایی فلش توسط کامپیوتر را موارد زیر میدانند:

سوختن فلش مموری
ویروسی شدن فلش مموری، با انجام عملیات حذف بدافزارها و ویروس ها از روی فلش و تعمیرات نرم افزاری، اطلاعات شما به صورت کامل بازیابی میشوند و مشکل عدم دیتکت فلش توسط رایانه نیز برطرف میگردد.
وجود مشکل سخت افزاری پورت USB، که ممکن است سوکت USB خراب شده باشد که با تعمیر و یا تعویض سوکت مشکل برطرف میشود.
وجود مشکل اساسی در درایو پورت USB، با انجام تعمیرات نرم افزاری این مشکل به سادگی قابل حل است. بسته یا disabled بودن پورت USB در منوی بایوس (Bios)
بسیاری از عوامل مشکل عدم دیتکت فلش توسط سیستم، با مراجعه سریع به مراکز معتبر تعمیرهاردو فلش و ریکاوری اطلاعات و انجام تعمیرات تخصصی و بازیابی اطلاعات از دست رفته ، برطرف میشوند.
چرا هارد توسط رایانه شناسایی نمیشود؟ جواب
آنچه براساس دانش و تجربه اساتید تعمیر هارد انفورماتیک پارسه به عنوان رایج ترین دلایل عدم شناسایی هارد توسط کامپیوتر میتوان نام برد عبارتند از:

بدسکتوری هارد که با تعمیر هارد مشکل عدم دیتکت هارد برطرف میگردد.
ویروسی شدن هارد که با از بین بردن بدافزارها و تعمیرات نرم افزاری هارد، مشکل برطرف میگردد.
خرابی Master Boot Record
عدم شناسایی یا شناسایی نشدن هارد لپ تاپ یا کامپیوتر در بایوس
خرابی های فیزیکی ، خرابی هد ناشی از ضربه خوردن هارد دیسک
خرابی فریم ور و سیستم عامل هارد لپ تاپ و کامپیوتر که با تعمیر هارد دیگر شاهد این مسئله نخواهید بود.
بسیاری از علل مشکل عدم دیتکت هارد توسط سیستم، با مراجعه سریع به مراکز معتبر تعمیرهارد و ریکاوری اطلاعات و انجام تعمیرات تخصصی هارد و بازیابی اطلاعات از دست رفته ، برطرف میشوند.
چرا اطلاعات هارد در TV نشان داده نمیشود؟ جواب
براساس تجربه متخصصان پارسه اگر هارد مشکل سخت افزاری نداشته باشد، از دلایل خوانده نشدن اطلاعات هارد توسط تلویزیون میتوان به ویژگی آن مدل TV اشاره نمود؛ برخی تلویزیون ها قابلیت خواندن برخی فرمت ها را ندارند و پورت USB آنها نیز توانایی خواندن و باز کردن حجم زیادی از اطلاعات رو ندارد؛ اما گاهی هارد دارای مشکلاتی است که با تعمیر هارد این مشکل نیز برطرف میشود.
چرا اطلاعات هارد در PC و یا لپتاپ نمایش داده نمیشود؟ جواب
طبق دانش و تجربه تیم فوق تخصصی تعمیرات و بازیابی اطلاعات انفورماتیک پارسه، از علل رایج مشکل عدم شناسایی هارد در سیستم به موارد زیر اشاره نمود:

بدسکتوری هارد که اگر بدسکتوری آن فیزیکی نباشد، با تعمیر هارد مشکل برطرف میشود.
مشکلات فیزیکالی هارد که بسته به نوع آسیب، میزان تعمیرپذیری هارد و ریکاوری اطلاعات آن قابل تشخیص است.
عدم نصب صحیح درایوها که معمولا با تعمیرات نرم افزاری هارد دیگر شاهد این مشکل نخواهید بود.
مشکلات فیزیکی پورت USB، که ممکن است سوکت USB خراب شده باشد که با تعمیر و یا تعویض سوکت مشکل برطرف میشود.
علایم و دلایل مشکلات نرم افزاری هارددیسک ها چیست؟ جواب
متخصصین تعمیر هارد و ریکاوری اطلاعات پارسه علائم متداول مشکلات نرم افزاری هارددیسک را موارد زیر میدانند:

عدم امکان بوت کردن سیستم
هنگ کردن سیستم در حین پروسه بوت شدن
یکی از دلایل این مشکلات، معیوب شدن هارد دیسک هنگام تولید در کارخانه میباشد. که معمولا با تعمیرات نرم افزاری هارد دیگر شاهد علائم ذکر شده نخواهید بود.
علائم مشکلات سخت افزاری هارد چیست؟ جواب
متخصصین فنی و با تجربه ی تعمیر و بازیابی اطلاعات پارسه علائم مشکلات سخت افزاری هارد را موارد زیر میدانند:

وجود صدای نامتعارف در هارددیسک که نیاز به جراحی هارد دارد
عدم اجازه دسترسی به فایل های هارد که به تعمیرات هارد نیاز دارد.
غیر قابل مشاهده شدن فایل های درون هارد (Hidden) که برای رفع این مشکل، جراحی هارد توصیه میشود.
سیاه شدن صفحه نمایش پس از بوت کردن و ریستارت کردن دستگاه که برای جلوگیری از ورود آسیب های بیشتر به هارد، توصیه میشود هرچه سریعتر از طریق نمایندگی های مجاز تعمیرات هارد، عملیات جراحی هارد خود را آغاز نمایید.
علائم مشکل داغ کردن بیش از حد هارددیسک ها چیست؟ جواب
بر طبق تجربیات و دانش فنی متخصصین تعمیر هارد انفورماتیک پارسه از علائم داغ کردن هارد دیسک میتوان به علائم زیر اشاره نمود:

عدم کارکرد صحیح فن
شنیدن صدای نامتعارف از هارد، که احتمالا به تعمیر هارد نیاز دارید.
داغ کردن لپتاپ یا PC بلافاصله پس از روشن شدن
البته شرایط آب و هوایی هم میتواند در بالا رفتن دمای هارد کمک کند.

راهکار های رفع مشکلات رایج خرابی لپتاپ

چگونه مشکل هنگی هارد برطرف میشود؟ جواب
براساس تجارب متخصصین انفورماتیک پارسه پیرامون مشکل هنگی هارد میتوان گفت که اگر مشکل فیزیکی باشد اطلاعات هارد قابل بازیابی میباشد ولی تعمیر آن بستگی به نوع مشکل سخت افزاری هارد دارد، به عنوان مثال اگر هارد دچار بدسکتوری فیزیکی شده باشد ، هارد ارزش تعمیر ندارد و در صورت تعمیر باز هم قابل اعتماد نیست اما برخی مشکلات فیزیکی مثل سوختگی برد هارد و همچنین مشکلات نرم افزاری براحتی قابل تعمیر است.
در خصوص عیب یابی، تعمیر و همچنین ریکاوری اطلاعات اینگونه هاردها داشتن تجربه و دانش فنی و همچنین استفاده از ابزار و تجهیزات تخصصی ریکاوری اطلاعات و جراحی هارد، همچون دستگاه MRT Pro ساخت شرکت MRT Lab، Clean Room، Head Camb و ... از ضروریات است.

چگونه صدای غیر طبیعی هارد از بین میرود؟ جواب
جهت برطرف شدن مشکل صدای نامتعارف هارد باید ابتدا دلیل ایجاد این صدا مشخص شود و سپس برای رفع آن اقدام شود به عنوان مثال اگر دلیل ایجاد این صدا مشکل نوسانات برق باشد امکان سوختن برد وجود دارد ولی اگر سریعا به یک تعمیرگاه مجاز هارد برده شود امکان تعمیر برد آن، بدون احتیاج به تعویض وجود دارد.
در اینگونه موارد عیب یابی و پس از آن نحوه جراحی هارد بسیار مهم است و باید توسط متخصصان خبره و تجهیزات تخصصی همچون mrt pro، Clean Room و همچنین Head Comb صورت پذیرد.
دپارتمان فوق تخصصی تعمیرات هارد و بازیابی اطلاعات انفورماتیک پارسه با در اختیار داشتن اساتید مجرب در حوزه تعمیرات هارد و ریکاوری اطلاعات و با بهره مندی از تجهیزات پیشرفته تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات همچون mrt pro، Clean Room ، Head Comb و ... آماده خدمت رسانی در حوزه تعمیرات هارد و بازیابی دیتا، به شما مشتریان عزیز میباشد.
چگونه مشکل سوختگی برد هارد برطرف میشود؟ جواب
اگر درهنگام استفاده از هارد به دلیل نوسانات ولتاژ و یا اتصال نادرست کابل برق هارد، بوی سوختگی حس کردید به هیچ عنوان هارد را دوباره به سیستم متصل نکنید، چون این کار حتی باعث سوختن هد هارد شما نیز میشود.تعمیر و ریکاوری هارد با برد سوخته بسیار آسانتر و مطمئن تر از زمانی است که هد هارد هم سوخته باشد.
بدیهی است که به دلیل اهمیت داشتن اطلاعات هارد، ریکاوری دیتا و تعمیر هارد باید توسط مجرب ترین و خبره ترین متخصصان تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات و همچنین پیشرفته ترین ابزار جراحی و بازیابی اطلاعات مانند MRT Pro صورت پذیرد.
دپارتمان فوق تخصصی تعمیرات هارد و بازیابی اطلاعات انفورماتیک پارسه با در اختیار داشتن اساتید مجرب در حوزه تعمیرات هارد و ریکاوری اطلاعات و با بهره مندی از تجهیزات پیشرفته تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات همچون mrt pro، Clean Room ، Head Comb و ... آماده خدمت رسانی در حوزه تعمیرات هارد و بازیابی دیتا، به شما مشتریان عزیز میباشد.
چگونه مشکل بدسکتوری هارد از بین میرود؟ جواب
اگر هاردشما دچار مشکل بدسکتوری فیزیکالی شده است، نگران اطلاعات خویش نباشید آنها قابل بازیابی هستند، متخصصین تعمیرات هارد و بازیابی اطلاعات انفورماتیک پارسه اطلاعات هارد بدسکتور شده شما را به طور کامل و با کمک گیری از تجهیزاتی همچون MRT Pro اما این هارد دیگر ارزش تعمیر و استفاده دوباره را ندارد زیرا در صورت تعمیر نیز قابل اعتماد نمیباشد.
معمولا خود ویندوز ها ابزار a built-in Disk Check tool را برای تشخیص بدسکتوری هارد دارا میباشند که میتواند هارد را برای یافتن بدسکتورها اسکن کند.
دپارتمان فوق تخصصی تعمیرات هارد و بازیابی اطلاعات انفورماتیک پارسه با در اختیار داشتن اساتید مجرب در حوزه تعمیرات هارد و ریکاوری اطلاعات و با بهره مندی از تجهیزات پیشرفته تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات همچون mrt pro، Clean Room ، Head Comb و ... آماده خدمت رسانی در حوزه تعمیرات هارد و بازیابی دیتا، به شما مشتریان عزیز میباشد.
چگونه اطلاعات هارد سوخته ریکاوری میشود؟ جواب
براساس تجربه فنی اساتید تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات پارسه، اگر تنها، برد هارد سوخته باشد و هنگام روشن کردن سیستم بوی سوختگی به مشام رسید باید سریعا کابل هارد را از سیستم جدا کنید و از امتحان کردن مجدد آن جدأ بپرهیزید ؛ با این کار درصد موفقیت بازگرداندن اطلاعات و همچنین تعمیر هارد خود را بالا برده اید ولی اگر با امتحان مجدد هارد، هد آن هم بسوزد درصد موفقیت ریکاوری اطلاعات و همچنین تعمیر هارد به شدت افت میکند.
لازم به ذکر است که دپارتمان فوق تخصصی تعمیرات هارد و بازیابی اطلاعات شرکت انفورماتیک پارسه، با کادری خبره ومتخصص در حوزه ریکاوری اطلاعات و تعمیر هارد و با کمک گیری از تجهیزات فوق تخصصی همچون MRT Pro محصول شرکت MRT LAB ، Clean Room، Head Camb و ... آماده ارائه خدماتی از قبیل جراحی انواع هارد، تعمیر فلش و بازیابی اطلاعات هارد و فلش شما میباشد.

جراحی و تعمیر هارد شامل موارد زیر میباشد:
تعویض یا تعمیر برد (PCB) هارد
تعویض هد هارد
تعمیر و یا تعویض بازوی نگهدارنده هد
تعمیر یا تعویض سوکت هارد
تعویض دیسک هارد Platter Hard
در اینگونه موارد عیب یابی و پس از آن نحوه جراحی هارد بسیار مهم است و باید توسط متخصصان خبره و تجهیزات تخصصی همچون mrt pro، Clean Room و همچنین Head Comb صورت پذیرد.
چگونه مشکل هارد ضربه دیده برطرف میشود؟ جواب
در اغلب موارد مشکلات فیزیکی هارد با جراحی هارد برطرف میشود.

جراحی و تعمیر هارد شامل موارد زیر میباشد:
در خصوص عیب یابی، تعمیر و همچنین ریکاوری اطلاعات اینگونه هاردها داشتن تجربه و دانش فنی و همچنین استفاده از ابزار و تجهیزات تخصصی ریکاوری اطلاعات و جراحی هارد، همچون دستگاه MRT Pro ساخت شرکت MRT Lab، Clean Room، Head Camb و ... از ضروریات است.
تعویض یا تعمیر برد (PCB) هارد
تعویض هد هارد
تعمیر و یا تعویض بازوی نگهدارنده هد
تعمیر یا تعویض سوکت هارد
تعویض دیسک هارد Platter Hard
در اینگونه موارد عیب یابی و پس از آن نحوه جراحی هارد بسیار مهم است و باید توسط متخصصان خبره و تجهیزات تخصصی همچون mrt pro، Clean Room ، Head Comb و ... صورت پذیرد.
چگونه مشکل کندی سرعت هارد برطرف میشود؟ جواب
بر اساس تجربه فنی متخصصان تعمیر هارد و ریکاوری اطلاعات پارسه، اگر عیب یابی صحیحی از مشکل هارد انجام نپذیرد ، درصد موفقیت تعمیر هارد و یا بازیابی اطلاعات هارد به شدت افت میکند و مشتری متحمل هزینه های بیشتری میشود. پس بهتر است در اولین فرصت هارد معیوب خود را برای تعمیرات و یا ریکاوری دیتا به مراکز معتبر تعمیرات هارد و بازیابی اطلاعات ارسال نمایید و هارد تعمیر شده خود را تحویل بگیرید.
برای رفع مشکل کندی سرعت هارد اگر مشکل از بدسکتوری هارد است میتوان با تعمیر هارد بر این مشکل فائق آمد.اما گاهی با ویروسی شدن هارد و یا وجود مشکلات نرم افزاری هارد دچار کندی سرعت میگردد که میتوان با تعمیرات نرم افزاری هارد، سرعت آن را بهبود بخشید.
اگر مشکل از خرابی ماژول های فریم ور باشد با تعویض این ماژول ها توسط تعمیرکار متخصص تعمیرات هارد این مشکل برطرف میشود.
بسیاری از اوقات به دلیل خرابی های فیزیکی مثل خرابی های ناشی از ضربه به هارد، نیاز به جراحی هارد محسوس میشود.

جراحی و تعمیر هارد شامل موارد زیر میباشد:
تعویض یا تعمیر برد (PCB) هارد
تعویض هد هارد
تعمیر و یا تعویض بازوی نگهدارنده هد
تعمیر یا تعویض سوکت هارد
تعویض دیسک هارد Platter Hard
دپارتمان فوق تخصصی تعمیرات هارد و بازیابی اطلاعات انفورماتیک پارسه با در اختیار داشتن اساتید مجرب در حوزه تعمیرات هارد و ریکاوری اطلاعات و با بهره مندی از تجهیزات پیشرفته تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات همچون mrt pro، Clean Room ، Head Comb و ... آماده خدمت رسانی در حوزه تعمیرات هارد و بازیابی دیتا، به شما مشتریان عزیز میباشد.
چگونه مشکل عدم شناسایی فلش توسط لپتاپ برطرف میشود؟ جواب
برای رفع این مشکل ابتدا باید دلیل این امر را بیابید، اگر مشکل سخت افزاری پورت USB باعث این عدم شناسایی شده باشد، میتوان با تعمیر و یا تعویض سوکت پورت USB این مشکل را برطرف کرد و گاهی نیز مشکلات نرم افزاری درایو این پورت ما را با این مشکل روبرو میسازد که با حذف نصب و نصب مجدد درایو، مشکل حل میشود.
گاها با ترفندهای ساده ای همچون ریستارت کردن سیستم و خارج کردن باتری لپتاپ و جایگذاری دوباره آن و یا از برق کشیدن و اتصال دوباره سیم کامپیوتر به پریز برق این مشکل حل میشود.
اگر مشکلتان رفع نشد بهتر است به یک تعمیرگاه مجاز لپتاپ و کامپیوتر مراجعه نمایید. دپارتمان فوق تخصصی تعمیرات هارد و فلش و بازیابی اطلاعات انفورماتیک پارسه با در اختیار داشتن اساتید مجرب در حوزه تعمیرات هارد و ریکاوری اطلاعات و با بهره مندی از تجهیزات پیشرفته تعمیر هارد و فلش و بازیابی اطلاعات همچون mrt pro، Clean Room ، Head Comb و ... آماده خدمت رسانی در حوزه تعمیرات هارد و بازیابی دیتا، به شما مشتریان عزیز میباشد.
چگونه اطلاعات فلش مموری سوخته، ریکاوری میشود؟ جواب
طبق استعلامات صورت گرفته از متخصصین تعمیر هارد و فلش انفورماتیک پارسه، سوختن فلش دلایل مختلفی ممکن است داشته باشد و تعمیر فلش نیز بستگی به نوع سوختگی فلش دارد که کدام جزء آن دچار سوختگی شده است. در بیشتر مواقع اطلاعات فلش سوخته قابل ریکاوری است.
تیم متخصص تعمیرات هارد و فلش و ریکاوری اطلاعات پارسه تمام تلاش خود را میکند تا با تعمیرات تخصصی هارد و فلش و با استفاده از تجهیزاتی همچون mrt pro، Clean Room ، Head Comb و ...
تمام اطلاعات از دست رفته شما را بازیابی نماید و با تعمیر تخصصی هارد و فلش شما را یاری رساند.
چگونه مشکل روشن نشدن چراغ هارد برطرف میشود؟ جواب
طبق استعلامات صورت گرفته از متخصصین تعمیر هارد و فلش انفورماتیک پارسه، روشن نشدن چراغ هارد دلایل مختلفی ممکن است داشته باشد. برخی مواقع به دلیل عدم اتصال درست هارد به سیستم و یا خراب بودن کابل رابط و یا حتی خراب بودن سوکت پورت USB چراغ هارد روشن نمیشود؛ اما در غالب موارد مشکلات فیزیکی ایجاد شده برای هارد علت این امر میباشد که در اینگونه مواقع هارد باید هرچه سریعتر به مراکز معتبر تعمیر هارد و ریکاوری اطلاعات ارسال شود و توسط زبده ترین متخصصان تعمیر هارد مورد آزمایش و عیب یابی قرار گیرد و پس از تشخیص علت خرابی به تعمیر هارد پرداخته شود. با این کار درصد موفقیت تعمیر هارد و همچنین بازیابی تمام اطلاعات بالا میرود.
دپارتمان فوق تخصصی تعمیرات هارد و بازیابی اطلاعات انفورماتیک پارسه با در اختیار داشتن اساتید مجرب در حوزه تعمیرات هارد و ریکاوری اطلاعات و با بهره مندی از تجهیزات پیشرفته تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات همچون mrt pro، Clean Room ، Head Comb و ... آماده خدمت رسانی در حوزه تعمیرات هارد و بازیابی دیتا، به شما مشتریان عزیز میباشد.
چگونه مشکل عدم شناسایی هارد توسط رایانه برطرف میشود؟ جواب
براساس دانش و تجربه متخصصین تعمیرات هارد و بازیابی اطلاعات پارسه ، ابتدا باید عیب یابی صحیحی جهت تعمیر هارد صورت پذیرد به عنوان مثال اگر دلیل این مشکل بدسکتوری هارد باشد میتوان با تعمیر بدسکتوری هارد این مشکل را برطرف نمود . برخی اوقات نیز مشکلات نرم افزاری سبب این امر میشوند که با تعمیرات نرم افزاری هارد میتوان این مشکل را برطرف نمود.
در برخی مواقع نیز مشکلات فیزیکی از جمله خرابی هد و ... دلیل این مشکل است که منجر به جراحی هارد میشود.

جراحی و تعمیر هارد شامل موارد زیر میباشد:
تعویض یا تعمیر برد (PCB) هارد
تعویض هد هارد
تعمیر و یا تعویض بازوی نگهدارنده هد
تعمیر یا تعویض سوکت هارد
تعویض دیسک هارد Platter Hard
دپارتمان فوق تخصصی تعمیرات هارد و بازیابی اطلاعات انفورماتیک پارسه با در اختیار داشتن اساتید مجرب در حوزه تعمیرات هارد و ریکاوری اطلاعات و با بهره مندی از تجهیزات پیشرفته تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات همچون mrt pro، Clean Room ، Head Comb و ... آماده خدمت رسانی در حوزه تعمیرات هارد و بازیابی دیتا، به شما مشتریان عزیز میباشد.
چگونه مشکل هنگی هارد برطرف میشود؟ جواب
براساس تجارب متخصصین انفورماتیک پارسه پیرامون مشکل هنگی هارد میتوان گفت که اگر مشکل فیزیکی باشد اطلاعات هارد قابل بازیابی میباشد ولی تعمیر آن بستگی به نوع مشکل سخت افزاری هارد دارد، به عنوان مثال اگر هارد دچار بدسکتوری فیزیکی شده باشد ، هارد ارزش تعمیر ندارد و در صورت تعمیر باز هم قابل اعتماد نیست اما برخی مشکلات فیزیکی مثل سوختگی برد هارد و همچنین مشکلات نرم افزاری براحتی قابل تعمیر است.
در خصوص عیب یابی، تعمیر و همچنین ریکاوری اطلاعات اینگونه هاردها داشتن تجربه و دانش فنی و همچنین استفاده از ابزار و تجهیزات تخصصی ریکاوری اطلاعات و جراحی هارد، همچون دستگاه MRT Pro ساخت شرکت MRT Lab، Clean Room، Head Camb و ... از ضروریات است.

چگونه مشکل هنگی هارد برطرف میشود؟ جواب
براساس تجارب متخصصین انفورماتیک پارسه پیرامون مشکل هنگی هارد میتوان گفت که اگر مشکل فیزیکی باشد اطلاعات هارد قابل بازیابی میباشد ولی تعمیر آن بستگی به نوع مشکل سخت افزاری هارد دارد، به عنوان مثال اگر هارد دچار بدسکتوری فیزیکی شده باشد ، هارد ارزش تعمیر ندارد و در صورت تعمیر باز هم قابل اعتماد نیست اما برخی مشکلات فیزیکی مثل سوختگی برد هارد و همچنین مشکلات نرم افزاری براحتی قابل تعمیر است.
در خصوص عیب یابی، تعمیر و همچنین ریکاوری اطلاعات اینگونه هاردها داشتن تجربه و دانش فنی و همچنین استفاده از ابزار و تجهیزات تخصصی ریکاوری اطلاعات و جراحی هارد، همچون دستگاه MRT Pro ساخت شرکت MRT Lab، Clean Room، Head Camb و ... از ضروریات است.

آماده ارسال دستگاه خود میباشد؟

درباره دپارتمان ریکاوری و تعمیرات تخصصی هارد انفورماتیک پارسه :

دپارتمان تعمیرات و بازیابی فوق تخصصی اطلاعات هارد انفورماتیک پارسه با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه های: بازیابی فوق تخصصی اطلاعات٬ جراحی تخصصی هارد٬ تعمیر هارد٬ تعمیر هد هارد٬ تعمیر سیلندر هارد٬ تعمیر فریمور هارد و مواردی از این قبیل یکی از با سابقه ترین و مجهز ترین دپارتمان های بازیابی اطلاعات در ایران می باشد.دپارتمان بازیابی فوق تخصصی اطلاعات هارد انفورماتیک پارسه با دارا بودن به روز ترین دستگاه های ریکاوری دیتا٬ در راستای مشتری مداری و تسریع در امر بازگردانی دیتا گام نهاده تا کاربران دیگر نگران از دست دادن اطلاعات خود نباشند.


برخی از خدمات دپارتمان بازیابی فوق تخصصی اطلاعات هارد:

تعمیر انواع هارد دیسک

تعمیر هارد های اینترنال، SATA ,IDE با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های ریکاوری هارد که قابلیت پشتیبانی تمامی برند ها را دارا میباشند

بازیابی اطلاعات انواع هارد دیسک

بازیابی فوق تخصصی دیتا از انواع هارد دیسک های با هر ظرفیت و مشکلی در دپارتمان فوق تخصصی تعمیرات و ریکاوری هارد انیستیتو انفورماتیک پارسه

تعمیر هارد اکسترنال

ریکاوری و جراحی هارد های اکسترنال با هر برند موجود در بازار با استفاده از پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات از قبیل جدید ترین نوع دستگاه Clean Room در دپارتمان فوق تخصصی ریکاوری و تعمیرات هارد انیستیتو انفورماتیک پارسه


دپارتمان تخصصی ریکاوری هارد انیستیتو انفورماتیک پارسه به صورت تخصصی و با استفاده از بروز ترین تجهیزات در زمینه تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد دیسک خدمات زیر را ارایه میکند:

●  بازیابی فوق تخصصی دیتا انواع هارد های IDE HDD , SATA HDD

●  بازیابی دیتا انواع هارد لپ تاپ های Asus, Apple, Dell, Toshiba, Sony و باقی برند های موجود در سطح بازار

●  بازیابی فوق تخصصی دیتا از هارد دیسک های سرور HP, Samsung, Asus, Acer

●  بازیابی دیتا هارد دیسک های سرور SCSI , SAS

●  بازیابی دیتا تمامی هارد های اکسترنال موجود در سطح بازار

●  بازیابی دیتا فلش مموری

●  بازیابی دیتا حافظه تلفن همراه

●  ریکاوری فوق تخصصی هارد هایی با مشکل فریمور

●  ریکاوری دیتا هارد های معیوب از نظر برد

●  انجام امور بازیابی هارد برای مراکز دولتی و ارگان ها

●  ریکاوری تخصصی هارد لپ تاپ های اپل

●  برگرداندن اطلاعات پاک شده از هارد های ضربه دیده

●  جراحی هارد هایی که وارد آمدن ضربه منجر به پاک شدن اطلاعات آن ها شده

●  رفع مشکلات صدا خوردن هارد

●  بازیابی فوق تخصصی هارد های آبخورده

●  جراحی هارد دیسک های اکسترنال جهت تعویض هد

●  جراحی هارد دیسک های اینترنال جهت تعویض پلاتر

●  پروگرامر انواع برد های هارد

●  بازیابی اطلاعات در هنگام شناخته نشدن قطعه

●  بازیابی اطلاعات درهنگام عدم نمایش ظرفیت هارد دیسک

●  بازیابی اطلاعات درهنگام شناخته نشدن فایل های هارد دیسک در سیستم عامل

●  بازیابی اطلاعات بعد از فرمت شدن هارد دیسک های اینترنال و اکسترنال

●  ریکاوری تخصصی اطلاعات در صورت از بین رفتن پارتیشن ها

●  بازیابی اطلاعات در صورت پاک شدن دیتا توسط ویروس

●  ریکاوری فوق تخصصی هارد در صورت از بین رفتن اطلاعات در هنگام نوسانات برق

●  ریکاوری دیتا هارد در صورت وجود بد سکتور

شرایط جراحی هارد:

{

از آنجایی که در اکثر مواقع بازگردانی دیتا برای کاربر بیشتر از خود هارد دیسک اهمیت دارد در شرایط های خاص و در صورت نیاز به خود عمل جراحی هارد دیسک اتفاق میپذیرد
علت این امر آن است که در صورت جراحی هارد دیسک تمام اطلاعات آن از بین خواهد رفت٬ البته عکس این موضوع هم صادق است یعنی در صورت ریکاوری اطلاعات خود هارد دیسک از بین رفته و عملا بی استفاده میشود و تنها اطلاعات ریکاوری شده در حافظه ای دیگر بازیابی و ذخیره دیتا میشود.

شرایط بازگشت تضمینی هارد چیست؟

{

در صورتی که به هر دلیلی اهم از: از بین رفتن پارتیشن٬ فرمت شدن دستگاه و … اطلاعات شما مانند روز اول ریکاوری دیتا میشود.
اما در صورتی که بعد از پاک شدن اطلاعات از نرم افزار های ریکاوری استفاده نمایید و یا اطلاعاتی را بر روی هارد مذکور وارد نمایید و یا اطلاعاتی را در هارد دیسک جابجا نمایید از درصد موفقیت ریکاوری تخصصی هارد شما کسر خواهد شد!


تذکر و توصیه ها در بخش ریکاوری تخصصی هارد:


بازیابی دیتا از دست رفته را ریکاوری میگویند

فایل های ممکن است بخودیه خود و یا سهوا با اشتباه کاربر پاک شوند که با دستگاه ریکاوری تخصصی هارد قابل بازگردانی میباشند

بازیابی فوق تخصصی اطلاعات فولدر ها در مکان اصلی خود و همچنین قابل اجرا بودن اطلاعات برخی از ویژگی های یک دپارتمان بازیابی فوق تخصصی هارد میباشد

در هنگام از دست رفتن اطلاعات به متخصصین ریکاوری تخصصی هارد و یا مراکز بازیابی فوق تخصصی اطلاعات هارد رجوع نمایید

از ویژگی های یک مرکز بازیابی دیتا میتوان به توانمندی در: تعمیر سیلندر هارد٬ جراحی تخصصی هارد٬ تعمیر هد هارد٬ برطرف نمودن مشکل صدا خوردن هارد و تعمیر فریمور هارد اشاره نمود

در هنگام مراجعه به کلینیک های بازیابی اطلاعات از قابل اعتماد بودن آن ها اطلاع کسب نمایید

سوالات رایج در خرابی هارد


1 .آیا هارد شما هنگ میکند؟

2 .آیا هارد شما کند کار میکند؟

3 .آیا برد هارد شما سوخته است؟
5 .آیا برد هارد شما سوخته است؟
7 .آیا هارد شما ویروسی شده است؟
9 .آیا فلش مموری شما سوخته است؟
11.آیا درایورهای هاردتان باز نمیشوند؟
13.آیا ناخواسته اطلاعاتتان پاک شده است؟
15.آیا هارد شما دچار آبخوردگی شده است؟
17.آیا لپتاپ، فلش شما را دیتکت نمیکند؟
19.آیا از هارد شما صدای بوق شنیده میشود؟
21.آیا اطلاعات هارد شما Delete شده است؟
23.آیا سرعت بالا آمدن اطلاعات هارد شما کم است؟
25.آیا اطلاعات هارد شما، ناخواسته از بین رفته است؟
27.آیا اطلاعات فلش مموری شما نمایش داده نمیشود؟
29.آیا لپتاپتان با وجود شناسایی فلش، آن را باز نمیکند؟
31.آیا به دنبال بازیابی تمام اطلاعات هارد خود میباشید؟
33.آیا هارد ضربه دیده شما در سیستم شناسایی نمیشود؟
35.آیا لپتاپ، پسورد هارد شما را شناسایی)دیتکت( نمیکند؟
37.آیا بعد از ریکاوری ویندوز، اطلاعات هاردتان پاک شده است؟
39.آیا در صورت روشن بودن چراغ هارد ،اطلاعاتتان نشان داده نمیشود؟
41.آیا بعد از نصب ویندوز، پارتیشن بندی اطلاعات شما به هم ریخته است؟
43.آیا اطلاعات هارد شما بعد از مدتی بدون استفاده بودن نشان داده نمیشود؟

برند های تحت حمایت دپارتمان ریکاوری اطلاعات انفورماتیک پارسه


تعمیر هارد سری Segate

تعمیر هارد سری Western

تعمیر هارد سری Hitaci

تعمیر هارد سری Toshiba

تعمیر هارد سری Samsung

تعمیر هارد سری Maxtor

تعمیر هارد سری Fujitso

تعمیر هارد سری HGST

تعمیر هارد سری اکسترنال

نکات مهم در خصوص ریکاوری هارد:


ریکاوری هارد سوخته

●  در افکار عمومی هارد سوخته به معنای هاردی است که برد آن سوخته باشد. اما در واقعیت به هارد هایی که :

موتور VCMM | سیم پیچ HSAA | مدار هد | سیم پیچ های خود هد و یا برد هارد سوخته باشد اطلاق میگردد. که در این موارد نیاز به جراحی هارد در یک مرکز جراحی تخصصی هارد میباشد


اتاق ریکاوری هارد

●  جراحی هارد که معمولا برای تعمیر سیلندر هارد٬ تعمیر هد هارد و یا مواردی از این قبیل صورت میگیرد باید در محیطی عاری از غبار و ذرات معلق انجام پذیرد. به این اتاق های کلین روم Clean Room میگویند که در مراکز بازیابی فوق تخصصی دیتا وجود دارند.


دستگاه و ابزار ریکاوری هارد

●  بی شک یکی از بهترین و قویترین دستگاه های ریکاوری هارد MRT Ultra میباشد که گوی سبقت را از سایر رقیبان گرفته است. دپارتمان بازیابی فوق تخصصی اطلاعات هارد انفورماتیک پارسه با دارا بودن این دستگاه و دیگر تجهیزات روز دنیا و همچنین بروز ترین کلین روم ها و تجهیزات ریکاوری و جراحی هارد٬ امکان بازگردانی دیتا را برای کاربران با ضریب ۹۵٪ موفقیت ممکن نموده است

همچنین ابزار زیر در بخش تعمیرات هارد مورد استفاده این دپارتمان میباشد
●  ابزار تعویض پلتر Platter Exchanger هارد های لپ تاپ و پی سی اینترنال و اکسترنال در سایز های 2.5 و 3.5 اینچی
●  ابزار تعویض هد برای هارد دیسک های تا ۱۰ هد
●  ابزارهای مخصوص هارد دیسک های 1.8 mm سیگیت که دارای 6 هد میباشند و جراحی آن ها بسیار پیچیده است
●  ابزارهای تخصصی برای دیسک های Seagate مدل 7200.11 و 7200.12 دارای 4 | 6 | 8 هد
●  ابزار های مخصوص هارد های لپ تاپی Seagate FreePlay که دارای 6 هد
●  ابزار مخصوص برای هارد دیسک های Maxtor
●  ابزارهای مخصوص برای هارد دیسک های Hitachi در سایز های 3.5 و 2.5 اینچی 2 / 3 / 4 / 6 / 8 / 10 هد
●  ابزارهای مخصوص برای دیسک های لپ تاپ Fujitso


مشکلات رایج و جواب