آمورش - جدا کردن RAM لپتاپ Acer Aspire 5100Reviewed by Mehrab on May 29Rating:

آمورش تصویری جدا کردن RAM لپتاپ Acer Aspire 5100

حافظه RAM چیست؟

‌RAM یا Random Access Memory گونه‌ای از حافظه برای ذخیره‌سازی داده‌هاست. این حافظه اجازه می‌دهد فایل‌ها در مدت زمانی کوتاه نوشته و خوانده شوند؛ بدون اینکه در این خواندن و نوشتن تقدم و تأخر زمانی اهمیتی داشته باشد.

رم به سیستم شما اجازه می‌دهد ‌با سرعت بالا به داده‌های مورد نیاز دسترسی داشته باشد و در نتیجه رم تأثیر بالایی بر سرعت عملکرد سیستم شما دارد. نکته دیگر آنکه رم یک حافظه موقتی است که پس از هر بار راه‌اندازی دوباره سیستم عامل تمامی داده‌های ذخیره شده ‌روی آن پاک می‌شود.

طبق استانداردهای ۲۰۱۵، کف رم مورد نیاز سیستم ها برابر با ۴ گیگابایت است؛ یعنی با این میزان رم، سیستم شما از پس اغلب کارهای پردازشی مورد نیاز کاربر برمی آید.

اما اگر سیستم شما ۶۴ بیتی است و  کارت گرافیکی رایانه شما هم دارای رم یا حافظه درونی خاص خود نباشد، با داشتن یک رم ۸ گیگابایتی میتوانید یک حاشیه امنی را برای خود در هنگام کار با نرم افزارهای گرافیکی ایجاد نمایید. اما اگر شما با نرم افزارهای گرافیکی سنگین کار میکنید رم ۱۶ گیگا بایتی بهتربن انتخاب برای شماست.

به دلایل زیادی از جمله ایجاد سرعت بالای اجرای نرم افزار های سنگین، افراد تصمیم به ارتقاء و تعویض RAM لپتاپ یا PC خود میگیرند. برای این منظور باید بدانید که چگونه باید جدا کردن RAM لپتاپ را انجام دهید.

به همین جهت انفورماتیک پارسه، آموزش جدا کردن RAM لپتاپ را برای شما عزیزان فراهم نموده است.لطفا با ما همراه باشید.

برای جدا کردن RAM لپتاپ به تصاویر زیر دقت نمایید و تمام مراحل را به ترتیب و با دقت فراوان انجام دهید.

 

 

جدا کردن RAM لپتاپجدا کردن RAM لپتاپ

مرحله 1 :

  • 1 : پنل بزرگ را مطابق عکس باز کنید.

  •  2 : پنل را به سمت بالا بکشید.
جدا کردن RAM لپتاپجدا کردن RAM لپتاپجدا کردن RAM لپتاپ 1

مرحله 2 :

  •  ۱ : با دقت زبانه های نگه دارنده رم را کنار بزنید و رم را خارج کنید.

حال میتوانید به جداکردن RAM لپتاپ بپردازید.

Share this: