مشکلات EMMC در تلویزیون


eMMC چیست؟

این آی سی نوعی حافظه است و این اصطلاح، مخفف عبارت “embedded Multi-Media Controller” میباشد و اشاره دارد به یک پکیج حاوی فلش مموری و یک کنترلر فلش مموری دارد که هردو روی یک سیلیکون قرار میگیرند.

eMMC  متشکل از حداقل سه جزء است : رابط  MMC (کارت های چند رسانه ای /multimedia card)، حافظه فلش(flash memory)، و کنترل کننده فلش مموری (flash memory controller) – که در یک پکیج استاندارد BGA ارائه شده است که یعنی پایه های این نوع حافظه در زیر آی سی های آن به صورت توپ قلع نمایان هستند.

تفاوت SSD و eMMC:

eMMC از لحاظ ساختار و سرعت به SSD و MMC شبیه است. اما تفاوت هایی هم بین آنها وجود دارد از جمله اینکه سرعت SSDها بالاتر از eMMC وMMCهاست ولی از لحاظ اندازه، SSD ها بسیار بزرگتر از این آی سی ها و همچنین بسیار گرانتر از آنها هستند؛به طوری که در بسیاری از دستگاه های الکترونیکی همچون گوشی های موبایل، تبلت ها و … از نظر ظرفیت مکانی حافظه و همچنین هزینه، امکان استفاده از SSD ها وجود ندارد، بنابراین کارخانه های سازنده به سمت استفاده از حافظه های فلش همچون eMMC و MMC سوق پیدا کردند که گرچه سرعت پایینتری نسبت به SSD ها دارند اما از لحاظ هزینه بسیار با صرفه تر هستند.

 

تفاوت MMC و eMMC:

همانطور که از نام MMC که مخفف عبارت “Multi-Media Controller” است، مشخص میباشد این حافظه ها بیشتر مختص کاربردهای مولتی مدیا یعنی فیلم و عکس و صدا میباشد. همانطور که در بالا ذکر شد سرعت و قیمت پایینتری نسبت به SSD ها دارد_قابل ذکر است که امروزه استفاده از MMC ها رواج ندارد_ اما ورود تکنولوژی eMMC که مزایای زیادی از جمله کوچک ، سبک و ارزان بودن را دارا میباشد، توجه بسیاری از سازندگان را به استفاده از این نوع حافظه ها جلب نمود.

eMMC ها “embedded Multi-Media Controller”حافظه های مولتی مدیای توکار هستند و درون دستگاه ها نصب میشوند که به عنوان حافظه داخلی قابل استفاده هستند و همچون حافظه های خارجی و قابل جداسازی عمل نمیکنند. ویژگی خاص  این آی سی ها ها به کنترلر آنها برمیگردد که قابلیت بوت کردن سیستم عامل را دارد و به همین دلیل برای گوشی ها و تبلت های اندرویدی بسیار مناسب اند. البته قابل ذکر است که ویندوز و IOS نیز از روی همین حافظه‌ها بوت و اجرا می‌شود.

در حال حاضر اکثر وسایل کاربردی مانند دوربین های دیجیتال، تلفن های هوشمند و تبلت تقریبا همیشه مطالب خود را بر روی حافظه فلش ذخیره میکنند. اما در گذشته، برای خواندن و نوشتن اطلاعات، یک کنترلر اختصاصی که توسط CPU هدایت میشد وجود داشت. اگرچه،درتکنولوژی نیمه هادی اجازه افزایش حافظه به میزان قابل توجه صادر شده، اما هنوز کنترل و مدیریت این توابع از خارج از قالب حافظه فلش امکان پذیر نیست. از اینرو،  eMMC به عنوان یک روش استاندارد برای دسته بندی کنترلرهای داخل فلش توسعه داده شد. بنابراین  eMMC با به کارگیری استانداردهایی جهت امنیت و کارایی بهتر، توسعه یافت. و در حالی که استاندارد  eMMC برای بهبود نرخ داده و توان برای چیپهایی با چگالی بالا طراحی شده، قابلیت ذخیره سازی ویدیو با وضوح بالا را نیز دارد.

 

مشکلات EMMC در بخش تلویزیون

آی سی مذکور در تلویزیون های جدید کاربرد بسیاری دارد

اما در صورتی که این آی سی دچار مشکل شود نیاز به تعمیر فوری آن می باشد زیرا آی سی حافظه EMMC یکی از بخش های اصلی تلویزیون ها جهت راه اندازی و انجام عملیات می باشد.

به طور مثال: در تلویزیون ها سری LG در صورت پش آمدن هر گونه مشکل برای آی سی EMMC تلوزیون بر روی لوگو LG گیر کرده.

جهت رفع این مشکل میتوانید از طریق بخش پشتیبانی آنلاین٬ شماره تماس به همراه نام خود را تیکت گذاشته تا کارشناسان ما با شما ارتباط بر قرار کند.

2.4/5 - (5 امتیاز)

Comments are disabled.

WhatsApp chat
مشاوره رایگان و خرید