پروگرامر BGA: مروری بر قابلیت های RT809 در پروگرام آی سی های BGA


جایگاه پروگرامر در بازار تعمیرات

با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی و استفاده از تراشه های مجتمع چسبی (BGA IC) امروزه پروگرامر، به یکی از ارکان اصلی بخش تعمیرات تبدیل شده است. با این حال تراشه های بسیاری با رویکرد های مختلف در دستگاه های الکترونیکی مانند لپتاپ، گوشی، تلویزیون و … مورد استفاده قرار گرفته است.

در کنار سود های بیشماری نظیر سرعت بالاتر و یا حجم کمتر که پیشرفت تراشه ها آن را به ارمغان آورده اند مشکلاتی همچون متعدد بودن نوع پروگرام برای پروگرام هر یک از این تراشه ها را برای تعمیر کاران بوجود آمده است. از این رو یکی از خواسته های بسیاری از تعمیر کاران الکترونیک، امکان استفاده از یک پروگرامر جهت استفاده بر روی تعداد بالایی از تراشه ها می باشد. 

از همین رو، متخصصین شرکت پارسه با همکاری شرکت IFIX شروع به خلق پروگرامری به نام RT809 بر اساس نیاز و خواسته اکثریت تعمیر کاران نمودند

 

RT809 پروگرامری برای تمام تعمیر کاران و تراشه (IC) ها

تراشه های BGA چیست؟

اگر  کمی در حدود 3 الی 4 سالی به عقب برگردیم اکثر تراشه های موجود در بازار مانند یک خرچنگ دارایه پایه های بیرون زده از تراشه (IC) مانند شکل زیر بوده اند.

ای سی بی جی ای - BGA IC - تراشه چسبی - پروگرامر BGA

ای سی بی جی ای – BGA IC – تراشه چسبی – پروگرامر BGA

اما امروزه با استفاده از تکنیک های منحصر بفرد طراحی مدار و همچنین نیاز به کوچک شدن قطعات بکار رفته در مدار ها مدل تراشه ها از شکل بالا به تراشه های BGA (شکل زیر) تغییر یافته اند. این نوع از اتصال با استفاده از توپ های قلع ایجاد شده و ارتباط بهتری با مدار بر قرار می کنند.

تراشه های BGA

تراشه های BGA

استفاده از آی سی های BGA در صنعت تولید لپتاپ در بخش IO  و یا در تولید انواع برد های گوشی در بخش هایی همچون حافظه و رم کاربرد های بسیاری دارند. پیش بینی متخصصان شرکت های اینفو پارسه و IFIX با توجه به کوچک شدن دستگاه های تولیدی در صنعت های مختلف، بر استفاده روز افزون این گونه آی سی ها در صنعت می باشد.

RT809 پروگرامر BGA ، چند پله بالاتر باشید!

در مجامع تعمیرات الکترونیک امروز، بسیار از تکنسین ها از پروگرامر هایی که از سال های قبل خریداری کرده اند استفاده میکنند. اما پروگرامر BGA که امروزه نیاز بسیاری از این تکنسین ها و در آینده نیاز تمامی دستگاه های التریک می باشد بی بهره اند. نبود آگاهی کافی در مورد پروگرامر BGA  در بازار باعث هرج و مرج و خرید دستگاه های تک منظوره مانند پروگرامر SVOD  شده است. 

از این رو شرکت اینفو پارسه به همراهی تیم متخصص شرکت IFIX پروگرامر BGA  یا همان پروگرامر RT809 را برای تکنسین های ایرانی آماده و عرضه کرده است. دستگاه RT809  با دارا بودن قابلیت های همچون پروگرام انواع NAND | NOR | EC | MCU | EPROM طیف گسترده ای از تراشه (IC) های قدیمی تا جدید ترین نوع تراشه ها (BGA) را ساپورت کرده.

تکنسین ها میتوانند با استفاده از این پروگرامر سطح کاری خود را چند پله بالاتر برده و نیاز خود را نسبت به سایر پروگرامر ها و خرید پروگرامر جدید در سال های آینده کمتر کنند.

RT809 پروگرامر BGA

چرا با خرید پروگرامر BGA یا همان (RT809) در آینده از خرید پروگرامر جدید بی نیاز می شویم؟

حدود 3.5 سال قبل پروگرامری تحت عنوان RT809F مانند بسیاری از برند های دیگر وارد بازار ایران شد. این پروگرامر همچون باقی پروگرامر ها به تعداد محدود و  با پشتیبانی بسیار ضعیف در برخی از فروشگاه های اینترنتی و فیزیکی مورد معامله قرار گرفت. متخصصین شرکت اینفو پارسه با تهیه یک دستگاه از این پروگرامر شروع به آزمایش RT809F کردند تا مزایا و معایب آن را نسبت به باقی پروگرامر های موجود بررسی کنند. 

د ر ابتدای راه RT809F از بسیاری جهات تبدیل به پروگرامری بسیار ایده آل برای تعمیر کاران بدل شد و شرکت پارسه در صدد ارتباط با سازندگان RT809F بر آمد. در 6 ماه بعد با برگذاری جلسات در ایران و چین قابلیت هایی همچون برد PEB1  به آن اضافه شد. در همین زمان تیم بازاریابی و امور مشتریان شرکت اینفو پارسه با برگذاری سمینار ها و همایش های مرتبط با پروگرام و مشورت با متخصصین مراکز تعمیرات الکترونیک در ایران به نتیجه جالبی دست یافتند!

بازار ایران نیازمند یک پروگرامر باپشتیبانی از تراشه های موجود و تراشه های موجود در 5 سال بعد بدون نیاز به تعویض اصل دستگاه بود.

از این رو با همکاری بین دو شرکت پروگرامر RT809H متولد و وارد بازار ایران شد. این پروگرامر دارای قابلیت هایی همچون:

– پروگرامر BGA

– پروگرام تراشه های NAND | NOR | EC | MCU | EPROM

– امکان اضافه کردن اطلاعات تراشه های متفرقه به لیست جهت پروگرام این تراشه ها با استفاده از RT809H 

– پشتیبانی از زیف (آداپتور) های مختلف جهت پروگرام انواع تراشه ها

– متد های پروگرام مختلف آنلاین و آفلاین

و امکانات بینظیر دیگری (دیگر امکانات را میتوانید از این لیست مشاهده نمایید) می باشد.

خرید پروگرامر BGA RT809

خرید پروگرامر BGA RT809

5/5 - (1 امتیاز)

Comments are disabled.

سبد خرید
There are no products in the cart!
ادامه خرید
0
WhatsApp chat
Call Now Buttonمشاوره رایگان و خرید